Azt gondolom, ahhoz, hogy a reggel ne torkoljon káoszba, szükségünk van egy saját rutinra. Ennek segítségével beépíthetünk olyan szokásokat és dolgokat, amiket mindig szerettünk volna megtenni reggel vagy este, de vagy elfelejtjük, vagy nem jut rá idő, persze mindez egyénenként és élethelyzetenként változó lehet. Egy jól kialakított rendszer szépen megalapozza a napunkat, hogy jó hangulatban induljon. Ebben a bejegyzésben abban próbálok tippeket adni, hogyan alakítsuk ki a számunkra megfelelő reggeli rutint!
1. Először is azt kell számításba venni, hogy mivel kell reggelente foglalkoznod, mi az amit mindenképpen szeretnél beiktatni és mi az, amit szeretnél elhagyni. Érdemes ezeket papírra vetni, leírni.
2. A következő lépés lehet, hogy a fent meghatározott dolgokhoz, mennyi időre van szükséged?
3. Határozd el, hogy mikor szeretnél felkelni, a teendők és az egyéni alvási/ébredési ritmusodnak megfelelően.
4. Ne vállald túl magad. Nem kell rögtön 4 tojásos rántottával és fél maratonnal indítani, a lényeg, hogy úgy határozd meg a reggeli rutinod, ami valóban követi az életviteled és a ritmusod. Aztán ha később még úgy érzed marad időd, persze hozzátehetsz még pár dolgot, de az elején a kevesebb több.
5. Ne várd el, hogy egy hét után minden megváltozik. A rutinnak és a szokásoknak idő kell mire kialakul, a lényeg, hogy legyél magaddal türelmes és hagyj időt.
6. Ne hasonlítgasd magad másokhoz. Mindenkinek másmilyen a ritmusa és egyénenként eltérő lehet kinek mire van szüksége reggel és milyen ütemben. Csak az a fontos, hogy számodra ideális legyen.
7. Ha úgy érzed, kevés időt hagytál magadnak, akkor kelj egy picit előbb vagy ha túl hamar kész vagy pici lustálkodás mindig belefér. Ha elkezded a rutinodat alkalmazni, úgyis érezni fogod közben, hogy szükséges-e rajta változtatni.